Drodzy Przyjaciele,

Serdecznie dziękujemy za to, że jesteście z nami.

Pamiętajcie, że Wasze decyzje o przekazaniu 1% podatku mają bardzo realny wpływ na działanie wielu organizacji pożytku publicznego. Fundacja Pociechom otrzymała w ubiegłym roku z wpłat 1 procenta kwotę 20 132,50 zł. Te środki zostały przeznaczone zgodnie z celem naszego ubiegłorocznego apelu na utrzymanie koni. Ta kwota pokryła 1-miesięczne utrzymanie koni, które służą do hipoterapii dzieci i młodzieży. Potrzeby naszych podopiecznych są jednak znacznie większe, bo rok ma 12 miesięcy 🙂

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazują nam swój 1% podatku na hipoterapię dzieci! Chcemy też pamiętać o ok. 50% podatników, którzy jeszcze nie zdecydowali się przekazać 1 procenta żadnej organizacji. Prosimy o zachęcanie swoich bliskich do przekazania 1% podatku na hipoterapię dzieci w Fundacji Pociechom – w rozliczeniu trzeba wypełnić tylko 1 dodatkowe pole – podać numer KRS wybranej organizacji.

Nasz numer KRS to 0000058357

Przypominamy, że możliwe jest rozliczenie w formie elektronicznej, dla Waszej wygody zamieściliśmy linki do bezpłatnych programów służących do rozliczenia podatkowego.

Obserwujecie postępy swoich dzieci korzystających z hipoterapii i innych form rehabilitacji prowadzonych w naszym ośrodku; dzieci, uczących się u nas jazdy konnej i przychodzących świętować swoje urodziny. Niektórzy z Was sami u nas jeżdżą konno, niektórzy dopiero przeglądają naszą stronę, a z częścią spotkaliśmy się wcześniej. Możliwości było naprawdę wiele, tym bardziej, że (uwaga!) w tym roku Fundacja Pociechom będzie obchodziła już 20-lecie swojej działalności.

Cieszymy się z tych wspólnych chwil, wspominamy je, ale żyjemy teraźniejszością. Do końca kwietnia będziemy Was prosić o przekazanie 1% podatku na hipoterapię dzieci prowadzoną w ramach działalności statutowej Fundacji Pociechom oraz o przesłanie naszego apelu do swoich bliskich. Przypominamy, że nasza działalność koncentruje się na następujących takich zadaniach jak:

organizowanie rehabilitacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami;
finansowanie i organizowanie imprez sportowych i rekreacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami;
profilaktyka zdrowotna dzieci i młodzieży;
działania edukacyjne w zakresie ochrony środowiska naturalnego.