W zeszłym tygodniu odbywał się w Fundacji Pociechom wolontariat pracowniczy Firmy MoneyGram http://moneygram.pl/. Nie jest to pierwsza wizyta pracowników tej placówki w naszej Fundacji. Ta prężnie działająca Firma, w której działa w Warszawie ok 800 osób, cyklicznie wysyła do nas swoich pracowników, którzy w ramach wolontariatu pomagają nam przez kilka dni w roku. Ostatnio widzieliśmy się na przełomie jesieni i zimy. Mimo chłodu tamtejszych dni, udało się posprzątać dużą część terenu. A jak było tej wiosny? 
Tym razem ponad 20 wolontariuszy od poniedziałku do piątku w pocie czoła zajmowało się sprzątaniem, pieleniem, sadzeniem nowych pięknych roślin, malowaniem naszej stajni i karmieniem koni. Trzeba przyznać, że wolontariusze wykonali kawał dobrej roboty. Zostały wyplewione wszystkie chwasty zarówno ze ścieżek, skarp, ogródka, jak i wiklinowego labiryntu. Zgrabiono ogromną ilość ściętych traw i krzaków. Uprzątnięto wiele worków śmieci (które niestety napływają do nas wraz z przechodzącymi przez nasz teren ludźmi bez wyobraźni – śmieci zagrażają wielu zwierzętom mieszkającym na naszym terenie). Odmalowano z zewnątrz całą naszą stajnię.
Teren jest teraz o niebo piękniejszy, bez śmieci i chwastów, stajnia wygląda jak nowa a piękne kwiaty cieszą oko zarówno pracowników jak i osób nas odwiedzających.
Mimo, że nie wszyscy wolontariusze znali się przed przyjściem do Fundacji Pociechom, pracowali bardzo zgranie a wychodzili od nas, jakby spędzili tutaj co najmniej tydzień a nie jeden dzień pracy. Jest to najlepszy przykład, że wspólna ciężka praca jest jedną z najlepszych form integracji.
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim pracownikom MoneyGram, którzy odwiedzili nas w ubiegłym tygodniu. Podziękowania ślemy także do samej Firmy MoneyGram, która zasponsorowała nam wiele narzędzi ogrodniczych, roślin oraz artykułów niezbędnych do pomalowania stajni.

A jeśli Ty chciałbyś zostać naszym wolontariuszem, to jak widać możliwości pomagania jest u nas wiele. Wszystkie firmy zapraszamy do korzystania z wolontariatu pracowniczego. Jak widać jest to nie tylko forma pomocy, ale i także wspaniałym pomysłem na integrację pracowników. Zapraszamy do odwiedzin i ustalenia szczegółów.