Fundacja Pociechom już 20 lat prowadzi działania na rzecz dzieci niepełnosprawnych. Dzięki wsparciu PFRON od 2004 roku udało nam się przeprowadzić już ponad 64 200 godzin rehabilitacji – z czego samej hipoterapii 52 900 godzin. W ten sposób z naszej pomocy skorzystało ponad 2500 dzieci!

Przypominamy Wam, że nasza rehabilitacja to nie tylko hipoterapia, ale także terapia ręki, terapia SI, zajęcia logopedyczne, zajęcia z psychologiem czy metoda dobrego startu. Każdą z tych form rehabilitacji prowadzą wyspecjalizowani terapeuci.

Z roku na rok zainteresowanie rehabilitacją w naszej Fundacji wzrasta. Wsparcie wszelkich instytucji jest niewspółmierne do zapotrzebowania na pomoc dzieciom niepełnosprawnym. Dzięki Waszemu ciągłemu wsparciu możemy zapewniać pomoc większej liczbie dzieci. Nie każdego z rodziców stać na wykupienie karnetu, dlatego też prosimy Was o pomoc.

Wesprzyj nas – przekaż 1 %

Jedną z form pomocy jest przekazanie swojego 1%. Już dziś zachęcamy Was do wybrania Fundacji Pociechom jako organizacji pożytku publicznego, którą chcecie wesprzeć. Jesienią będziemy Wam o tym przypominać. Udostępnimy także darmowy program do wypełnienia rozliczenia podatkowego, aby ułatwić Wam formalności. Szczegółowe informacje, na co zbieramy w tym roku przekażemy już niebawem.

Wesprzyj nas – przekaż darowiznę

Jeśli chciałbyś wpłacić darowiznę pieniężną na nasze konto – możesz to zrobić dwojako. Albo bez zaznaczania konkretnego celu – albo z opisem – np. na marchewkę dla konia Bączka, na hipoterapię, na zakup nowych toczków. Wybór należy do Ciebie. 

Możesz również przekazać nam darowiznę rzeczową – w postaci marchewek, siana, sprzętu jeździeckiego i wielu innych potrzebnych nam przedmiotów. Przed przywiezieniem tych rzeczy, nie zapomnij jednak zadzwonić do nas. Może się okazać, że aktualnie nie potrzebujemy jakiś rzeczy, a inne są nam niezbędne. 

Wesprzyj nas – zostań honorowym opiekunem konia

Możesz przez comiesięczne wpłaty wspierać wybranego przez siebie konia – zapewniając mu utrzymanie. Wybierz konia, napisz do nas maila media@pociechom.org.pl, wpłać darowiznę i otrzymaj zdjęcie konia wraz odbiciem jego podkowy. Dzięki Twojemu wsparciu, jeden z naszych koni będzie czuł się jeszcze bardziej zaopiekowany. Wszystkie nasze konie znajdziesz pod linkiem

Wesprzyj nas – zostań wolontariuszem

Poszukujemy osób, które pomogą nam w działaniach związanych z jazdą konną- zarówno siodłanie koni, czyszczenie, pomoc w oprowadzaniu na koniu. Jeśli posiadacie umiejętności jeździeckie – jesteście dla nas wspaniałymi kandydatami na wolontariuszy. Za pomoc oferujemy darmowe lekcje jazdy konnej.