Warsztaty

Zapraszamy grupy zorganizowane, szkoły i przedszkola na nasze warsztaty tematyczne: końskie,  przyrodnicze, ornitologiczne, wiklinowe, ekologiczne, recyklingowe, zaś na spotkania w naszej pasiece zapraszamy już od marca przyszłego roku.

Warsztaty trwają ok 2 godzin, maksymalna ilość dzieci w grupie to 15-20-cioro. Ceny warsztatów rozpoczynają się już od 30 zł za dziecko.

Oferujemy również przyjazd i zorganizowanie warsztatów na miejscu u Państwa. Możemy przyjechać z naszymi końmi i przeprowadzić zajęcia edukacyjne, albo zaaranżować wspólnie ogródek, czy i poznać tajniki wikliny. Oferujemy także tematy spotkań związane z najważniejszymi tradycyjnymi wydarzeniami w roku kalendarzowym: poznamy Babcie i Dziadków z całego świata, zrobimy Marzannę i nietypowe pisanki, przygotujemy prezenty dla mamy i taty oraz wiele, wiele innych.

Jesteśmy otwarci na Państwa propozycje i możemy wspólnie ustalić zakres tematów. W tej chwili możemy zaproponować:

 Tematy warsztatów:

„Tropem ptaków nad Wisłą’’                                                     

Podczas zajęć ornitologicznych omawiamy m.in. pojęcie  ochrony czynnej i biernej, sposoby ochrony przyrody w Polsce, powstanie Czerwonej Księgi Natura 2000. Poznajemy gatunki ptaków chronione w Dolinie Środkowej Wisły. Omawiamy mądre, odpowiedzialne sposoby pomagania ptakom latem i zimą.

„Spotkanie z pszczołą”

Uczniowie dowiadują się jak powstaje miód, dlaczego jest taki słodki, dlaczego smakuje różnie oraz poznają rolę pszczół w przyrodzie. Zdobywają wiedzę na temat zagrożeń dla rozpylaczy oraz tego jak możemy je chronić. Dzieci oglądają pokazowy ul, strój oraz akcesoria niezbędne w codziennej pracy bartnika.

„O czym szumią wierzby”

Dzieci zdobywają wiedzę na temat tego czym jest plecionkarstwo, kiedy i gdzie  powstało. Poznają materiały jakim są wiklina, słoma, brzoza, trzcina. Maja możliwość poznania ich wszechstronnego zastosowania w gospodarstwie domowym, ogrodnictwie, budownictwie.

„Warsztaty w siodle”

Zajęcia obejmują spotkanie z końmi pod opieką instruktora, zwiedzanie stajni, pogawędkę o jeździectwie, czyszczenie koni, pomoc w ich siodłaniu.  Dla chętnych przejażdżka na końskim grzbiecie.

„Śmieć to nie śmieć”

Podczas spaceru po naszej ścieżce eko,  dzieci poznają pojęcie ekologii, podstawowe symbole ekologiczne, dowiedzą się czym jest recykling .Zapoznamy uczestników z zasadami ekologii w codziennym życiu począwszy od dbania o najbliższe środowisko po troskę o stan planety i jej naturalne zasoby.

 ,,Spacer z Alpaką’’

Nasi najnowsi podopieczni to alpaki .Zapraszamy na warsztaty z tymi uroczymi zwierzętami w programie warsztatów pogawędka o alpakach , karmienie zwierząt , spacer z alpaką.

Każde zajęcia kończymy wykonaniem prac plastycznych. Prace związane są ściśle z tematem warsztatów a  technika ich wykonania oraz stopień trudności jest dostosowany do grupy wiekowej podopiecznych.

Zajęcia organizowane są od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-14.00.

Koszt warsztatów: konikowe, alpaki  i pszczelarskie 45zł /os. pozostałe 35 zł / os.

Imprezy dla firm

Zapraszamy małe i duże firmy do skorzystania z naszej oferty spotkań firmowych, imprez integracyjnych, wyjazdów teambuilding’owych oraz pikników rodzinnych.

Do dyspozycji mamy:

  • 4 ha zieleni pod imprezy plenerowe
  • 14 koni na miejscu i wyjazdowo
  • 3 altany piknikowe z paleniskami
  • zimowy domek z kominkiem
  • krytą ujeżdżalnia o powierzchni 1130m2
  • ścieżki edukacyjne- pasiekę edukacyjną
  • atrakcje teambuilding’owe
Zostań wolontariuszem!

Zostań wolontariuszem!

Działania naszej Fundacji i Stajni nie byłyby możliwe bez pracy wolontariuszy. To oni pomagają w opiece nad końmi,
wspierają instruktorów, dbają o porządek w stajni, są przy wszelkich wydarzeniach począwszy od wycieczek szkolnych aż po cykliczne imprezy.

Newsletter

Bądź z nami na bieżąco. Dowiedz się o najnowszych wydarzeniach, imprezach organizowanych przez naszą fundację
i innych ciekawych informacjach. Zapisz się na nasz Newsletter

Wesprzyj nasze działania!

Dzięki Twojemu wsparciu możliwa będzie rehabilitacja naszych podopiecznych!