Pewnie już wiecie, że w związku z programem Lato w Mieście prowadzimy szereg warsztatów ekologicznych dla dzieci z Warszawskich Placówek Edukacyjnych. Między innymi dzieci przychodzą do nas na warsztaty recyklingowe. Zajęcia te cieszą się dużym powodzeniem. W związku z tym chcielibyśmy rozszerzyć naszą ofertę i umożliwić korzystanie z warsztatów wszystkim chętnym.

Warsztaty w terenie

Z racji usytuowania na dużej, czterohektarowej działce położonej w środku miasta a jednocześnie w bezpośrednim sąsiedztwie przyrody nadwiślańskiej i Obszaru Natura 2000, teren ośrodka Fundacji jest idealnym miejscem do prowadzenia działań w zakresie edukacji ekologicznej i wpływu człowieka na środowisko. Posiadając już zaplecze i sporo elementów infrastruktury o tematyce przyrodniczej (dwie ścieżki przyrodnicze) kolejnym krokiem naszych działań w tym zakresie jest zorganizowanie ciekawych profesjonalnie przygotowanych warsztatów dla dzieci i młodzieży.

Chcielibyśmy zaprosić Was na bardzo ciekawe zajęcia dotyczące recyklingu. Na tym spotkaniu dzieci będą miały okazję przejść po naszej Przyrodniczej Ścieżce Edukacyjnej „Bliżej Natury”. Podczas spaceru będziemy czytać nasze tablice zawierające wiele treści związanych z ochroną przyrody, recyklingiem, życiem zwierząt i roślin. Dzieci dowiedzą się między innymi, jakie śmieci są szczególnie niebezpieczne. Zbiorą także informacje dotyczące segregowania śmieci, energii odnawialnej oraz przetwarzania surowców wtórnych.

 

 

Recykling – Śmieć to nie śmieć

Kształtowanie prawidłowych postaw ekologicznych i zachowań względem przyrody jest niezwykle ważne. Im szybciej edukacja ekologiczna zagości w naszym życiu, tym większa pewność, że będziemy prawidłowo żyć w symbiozie z przyrodą.

Warto dbać o naszą planetę, warto dbać o środowisko w którym żyjemy, stosować zasady ekologii w codziennym życiu. Już od najmłodszych lat należy wpajać dzieciom odpowiednie zasady ekologicznych zachowań, dbania o przyrodę w najbliższym otoczeniu. Codzienna segregacja śmieci, recykling, prawidłowe postępowanie w lesie, szacunek dla zwierząt i roślinności – to elementy, których zechcemy uczyć podczas tego warsztatu. Taka postawa procentuje w przyszłości, buduje w ludziach ekologiczną postawę, pozwala lepiej troszczyć się o nasze naturalne środowisko.

Podczas zajęć dzieci dowiedzą się:

– Jak i po co segregować śmieci?

– Ile żyją śmieci?

– Co się dzieje w sortowni?

– Czym jest recykling?

 

W czasie warsztatów nie zabraknie także miejsca na zajęcia plastyczne. Nasi prowadzący pokażą dzieciom jak przygotować ekologiczne przyborniki, dekoracje. Każde z dzieci będzie miało okazję stworzyć własną piękną ekologiczną torbę.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą pozostałych warsztatów: http://pociechom.org.pl/eventy/dla-szkol-i-przedszkoli/

Jeśli jesteście Państwo zainteresowani – prosimy o kontakt telefoniczny (530304304) lub mailowy (wydarzenia@pociechom.org.pl) – przygotujemy dla Państwa ofertę i wycenę.