Miejsce pełne ptaków

Fundacja Pociechom mieści się tuż nad Wisłą.  Piękne tereny, pełne zarośli, krzewów i drzew sprzyjają tworzeniu ptasich gniazd. Jest to wspaniałe miejsce, aby przyjrzeć się wielu gatunkom zwierząt – zwłaszcza nadwiślańskiemu ptactwu. W związku z naszymi działaniami ekologicznymi oraz szerzeniem edukacji proekologicznej chcielibyśmy zaproponować Wam warsztaty ornitologiczne. Podczas godzinnego spaceru po Wale Wiślanym za pomocą lornetek będzie można sprawdzić czy w gniazdach znajdują się ptasie dzieci, czy ptaki magazynują jedzenie na później oraz jak wyglądają różnego ptasie budowle.

warsztaty ornitologiczne

Jesteśmy wyczuleni na zaśmiecanie nadwiślańskich terenów. Dlatego też opowiemy Wam, gdzie można oddawać śmieci i odbierać za nie nagrody. Przekażemy Wam także wiedzę odnośnie ginięcia ptaków w ogromnych męczarniach – przez połykanie śmieci, zaplątanie się w nie, czy uduszenie nimi. Przekonamy Was, że recykling jest potrzebny – właściwie niezbędny do dbania o naszą przyrodę.

 

 

warsztaty ornitologiczneNa terenie Fundacji Pociechom znajduje się także ostoja dla  bażantów. Jeśli podczas spaceru będziemy zachowywać się cicho, istnieje spora szansa, że zobaczymy właśnie te dostojne ptaki. Ostoja mieści się na Przyrodniczej Ścieżce Edukacyjnej „Bliżej Natury” dofinansowanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Co ciekawe bażanty spacerujące po terenie Fundacji Pociechom nie boją się koni. Chętnie przechadzają się po końskich padokach. Jednak dostrzeżona obecność ludzi, płoszy je błyskawicznie. Dlatego zanim wyruszymy w teren, warto posłuchać uwag osób prowadzących warsztaty – aby nie ruszać się gwałtownie, nie biegać, nie krzyczeć itp.

Warsztaty ornitologiczne – gliniane poidła dla ptaków

Warsztaty ornitologiczne to także okazja na zdobycie ogromnej wiedzy. Kiedy już dowiecie się, co to jest Czerwona Księga Zwierząt, posłuchacie ciekawostek o ptakach – proponujemy Wam zajęcia gliniane. Każdy z uczestników będzie miał okazję dowiedzieć się, jakie są właściwości gliny, jak dbać o gliniane naczynia i dlaczego niektóre rośliny lubią glinę, a inne za nią nie przepadają. Następnie nasz instruktor nauczy Was, jak lepić z gliny poidełka dla ptaków. Dysponujemy wieloma narzędziami do zajęć tworzenia z gliny – dzięki temu Wasze prace będą wyjątkowe, wzorzyste i niepowtarzalne.

Jeśli jesteście zainteresowani – zapraszamy do kontaktu i omówienia szczegółów.