Fundacja Pociechom zaprasza na Święta nad Wisłą!
10.12.2017 (niedziela) od 14.00 do 17.00

W programie:
– rodzinne eko bombki
– warsztaty zdobienia świec
– gry, zabawy i konkursy
– upominki dla dzieci
– świąteczny poczęstunek
– przejażdżki konne

WSTĘP WOLNY
dzięki współfinansowaniu projektu przez m.st. Warszawa

 

Podczas spotkania „Święta nad Wisłą”, na które zapraszamy mieszkańców Warszawy, chcemy przybliżyć walory królowej rzek, jej ogromnego wpływu na nas i naszego na nią. Opowiemy baśnie i legendy, przeprowadzimy quizy wiedzy, zdradzimy sekrety wiślanej doliny. Dzięki lokalizacji Fundacji Pociechom, uczestnicy wydarzenia będą mieli okazje do odwiedzenia prawego brzegu Wisły i jej środkowej doliny.

Ze względu na zbliżający się okres Świąt Bożego Narodzenia, zaplanowaliśmy rodzinne warsztaty tworzenia ozdób świątecznych z motywem wiślanym.

Po warsztatach zaprosimy wszystkich gości do wspólnego poczęstunku przy stole zastawionym świątecznymi potrawami przygotowanymi z produktów, które dzięki szlakowi Wiślanemu pojawiły się w naszych domach (właśnie drogą wodną transportowano do stolicy zboża, mięsa, przyprawy.) Wszystko odbędzie się w otoczeniu migocących lampek, pachnących świec oraz świerkowego zapachu choinki połączonego z nadwiślańskimi wierzbami i topolami.
Dodatkową atrakcją jaką zaplanowaliśmy dla dzieci to spacery na koniu nad Wisłą. Widok z Wału Wiślanego na zimową rzekę oraz zejście nad sam jej brzeg może być dla najmłodszych uczestników spotkania wyjątkowym przeżyciem, pozwalającym na niezapomniane doznania i utrwalającym ich identyfikację z okolicą zamieszkania.

Serdecznie zapraszamy!