Za niecałe dwa tygodnie kończą się wakacje. Na osłodę przygotowaliśmy dla Was coś specjalnego. Chcemy zaproponować Wam piknik sąsiedzki, który odbędzie się 1.września na terenie Fundacji Pociechom. Wszystkie atrakcje rozpoczną się od godziny 14.00 a będą trwały do 18.00. piknik sąsiedzki już 1. września w Fundacji Pociechom

W tym  czasie będziecie mogli skorzystać z różnego rodzaju animacji i zabaw związanych z końmi. Między innymi będziecie mogli brać udział w wyścigach na drewnianych koniach, nauczyć się łapać konia na lasso czy rzucać podkową do celu. Dla chętnych dzieci będą też oprowadzanki na koniu w niższej cenie.

Piknik to także szansa na poznanie Fundacji Pociechom z innej strony. Nasi pracownicy przygotują dla Was warsztaty i stoiska rękodzielnicze. Będziecie mogli zobaczyć, jakie arcydzieła wykonały dzieci uczęszczające na zajęcia w ramach Lato w Mieście czy Wakacji w Siodle. Chętnym opowiemy także o naszej hipoterapii i innych możliwościach rehabilitacji prowadzonych w naszej Fundacji.

Wszyscy zainteresowani będą mogli także przejść się po naszych Przyrodniczych Ścieżkach Edukacyjnych. To właśnie na nich możecie dowiedzieć się wielu ciekawostek o okolicznych  zwierzętach i roślinach. Także tutaj będziecie mogli pobawić się z Waszymi dziećmi w szukanie drogi wyjścia podczas spaceru po wierzbowym labiryncie. Jeśli lubicie skakać w dal, mamy dla Was możliwość porównania Waszej skoczności z długością skoku takich zwierząt jak żaba, lis czy sarna.

Bilet wstępu na piknik

Impreza przygotowana będzie dla wszystkich chętnych. Na piknik zapraszamy zarówno dzieci korzystające z rehabilitacji i ich bliskich, naszych sąsiadów, dzieci i dorosłych korzystające z jazd w Stajni Pociecha, naszych wspaniałych wolontariuszy, jak i osoby, które będą chciały w miły sposób spędzić piątkowe popołudnie. Przy wejściu nie będzie trzeba kupować żadnych biletów – wystarczy, że przyniesiecie coś do jedzenia. Obojętnie, czy będzie to ciasto, sałatka czy kiełbaski – chcemy aby dzielenie się posiłkiem uprzyjemniło nam wspólne biesiadowanie. Rozpalimy ognisko i wszystkie chętne osoby, będą mogły upiec sobie na nim przyniesione smakołyki. Przygotujemy także stoiska z możliwością zakupu przekąsek.

Zapraszamy serdecznie.