W dniu 1 października 2016 r. na terenie Fundacji Pociechom odbył się piknik rodzinny Hubertus 2016 „W pogoni za zdrowiem”. 

Już po raz kolejny mieliśmy możliwość obejrzenia tradycyjnych zwyczajów hubertusowskich. Podziwialiśmy paradę naszych koni na Wale Wiślanym, po której byliśmy świadkami emocjonującej gonitwy za lisem, akompaniowanej przez hejnalistów myśliwskich. Kitę lisa złapała w tym roku Julia Raszka – wolontariuszka naszej stajni. Zwyciężczyni została uhonorowana pucharem ufundowanym przez Wojewodę Mazowieckiego.


Ciepłe, sobotnie popołudnie umilała nam muzyka wykonywana przez Kapelę z Targówka, a także pozostałe wystepy artystyczne. Energiczny pokaz zumby zaprezentowała młodzież z Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, natomiast niezwykłe atrakcje gimnastyczne przygotował Zespół Taneczny „ AXEL“ Uczniowskiego Klubu Sportowego „ Jagiellonka“. Chętni mogli uczestniczyć zarówno w warsztatach przyrodniczych prowadzonych przez pana Arkadiusza Szarańca, jak również posłuchać pani Marii Turos i obejrzeć zaprezentowany przez nią pokaz szermierki. Dla najmłodszych znalazło się mnóstwo atrakcji plastycznych, przygotowanych przez firmę AkzoNobel, ruchowych oraz ekologicznych. Efektem tych prac są m.in. piękne portrety koni i wspaniałe figurki wykonane z warzyw. Oczywiście, był również czas na kontakt z końmi – dzieci chętnie korzystały z oprowadzanek, a wszyscy mogli sobie zrobić niecodzienne zdjęcie w specjalnie przygotowanej scenerii na tle stajni.


Mamy nadzieję, że tegoroczny Hubertus umożliwił nam wszystkim przyjemne spędzenie czasu w rodzinnej i sąsiedzkiej atmosferze, napełnił entuzjazmem i radością z aktywnego wypoczynku. Serdecznie zapraszamy za rok, a tymczasem odsyłamy do naszej galerii na https://www.facebook.com/fundacja.pociechom, by powspominać minione chwile. 


Składamy na koniec serdeczne podziękowania wszystkim, których praca przyczyniła się do sukcesu pikniku.
Wydarzenie było współfinansowane przez m. st. Warszawę.

logo_biale_wspolfinansowanie