Drodzy Państwo!

Serdecznie dziękujemy za to, że jesteście z nami. Być może nasze drogi spotkały się niedawno, a może już lata temu. Obserwujecie postępy swoich dzieci korzystających z hipoterapii i innych form rehabilitacji prowadzonych w naszym ośrodku; dzieci, uczących się u nas jazdy konnej i przychodzących świętować swoje urodziny. Niektórzy z Was sami u nas jeżdżą konno, niektórzy dopiero przeglądają naszą stronę, a z częścią  spotkaliśmy się wcześniej. Możliwości było naprawdę wiele, tym bardziej, że (uwaga!) w tym roku Fundacja Pociechom będzie obchodziła już 20-lecie swojej działalności.

Cieszymy się z tych wspólnych chwil, wspominamy je, ale żyjemy teraźniejszością. Do końca kwietnia będziemy Was prosić o przekazanie 1% podatku na hipoterapię dzieci prowadzoną w ramach działalności statutowej Fundacji Pociechom oraz o przesłanie naszego apelu do swoich bliskich. Przypominamy, że nasza działalność koncentruje się na następujących zadaniach:

  • organizowanie rehabilitacji dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami;
  • finansowanie i organizowanie imprez sportowych i rekreacyjnych dla osób z niepełnosprawnościami;
  • profilaktyka zdrowotna dzieci i młodzieży;
  • działania edukacyjne w zakresie ochrony środowiska naturalnego.

Pamiętajcie, że Wasze decyzje o przekazaniu 1% podatku mają bardzo realny wpływ na działanie wielu organizacji pożytku publicznego. W 2016 r. podatnicy przekazali w ten sposób 617,5 mln zł ponad 8 tysiącom organizacji. To ogromne kwoty, dzięki którym możliwe jest zrealizowanie wielu dobrych inicjatyw. Fundacja Pociechom otrzymała w ubiegłym roku z wpłat 1 procenta kwotę 9 687,35 zł. Te środki zostały przeznaczone zgodnie z celem naszego ubiegłorocznego apelu „na dzieci i konie”, tj. na utrzymanie koni, które służą do hipoterapii dzieci. Ponadto, część kwoty została przekazana dwójce chłopców, Antosiowi i Sewerynowi, którym pomagaliśmy zbierać środki na leczenie (więcej o nich znajdziecie w poświęconych im zakładkach w dziale Wesprzyj).

W tym roku również prosimy o wpłaty, które pozwolą kontynuować naszą działalność terapeutyczną.

Od dawna oczekiwany lonżownik dla koni do prowadzenia zajęć hipoterapii, uzyskał nareszcie wymagane pozwolenia prawne i na wiosnę rozpoczniemy jego budowę. To kosztowna inwestycja wynosząca ponad 100 000 zł. Przez dwa ubiegłe lata uzbieraliśmy na lonżownik ok. 65 000 zł. Prosimy, pomóżcie nam, byśmy mogli go w tym roku ukończyć.  Dzięki niemu dzieci z niepełnosprawnościami będą mogły uczestniczyć w rehabilitacji z udziałem koni całkowicie niezależnie od warunków atmosferycznych i w pięknym otoczeniu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przekazują nam swój 1% podatku na hipoterapię dzieci! Chcemy też pamiętać o ok. 50% podatników, którzy jeszcze nie zdecydowali się przekazać 1 procenta żadnej organizacji. Prosimy o zachęcanie swoich bliskich do przekazania 1% podatku na hipoterapię dzieci w Fundacji Pociechom – w rozliczeniu trzeba wypełnić tylko 1 dodatkowe pole – podać numer KRS wybranej organizacji. Nasz numer KRS to 0000058357. Przypominamy, że możliwe jest rozliczenie w formie elektronicznej, dla Waszej wygody zamieściliśmy linki do bezpłatnych programów służących do rozliczenia podatkowego. Znajdują się one tutaj.

1% podatku dla dzieci